Prowadzenie wizytówki Google Maps | Mundi Studio Agencja Marketingowa

Prowadzenie wizytówki
Google Maps

Nie ukrywaj się przed klientami. Nie chowaj się za wizytówkami konkurencji. Stwórz własną, kompletną wizytówkę Google Maps, korzystaj z możliwości publikowania treści i odpowiadaj na opinie swoich klientów.

Wyszukiwania lokalne to prawie 50% zapytań w Google

A ich liczba nieustannie rośnie. Wracamy do korzeni i szukamy biznesów blisko domu – ale zamiast poszukiwania informacji o firmach w książce telefonicznej lub na słupach ogłoszeniowych, wpisujemy interesujące nas hasła w Google. Wyniki sprawdzamy w Google Maps.

Wykorzystaj to!

Nie ukrywaj się przed klientami. Nie chowaj się za wizytówkami konkurencji. Stwórz własną, kompletną wizytówkę Google Maps, korzystaj z możliwości publikowania treści i odpowiadaj na opinie swoich klientów.

Każdy z nas korzysta z Internetu do wyszukiwania informacji o firmach, produktach czy usługach. Obecność w Google Maps jest więc nie tylko zalecana, ale wręcz konieczna. Wizytówka Google Maps to nie tylko mapa pokazująca lokalizację Twojej firmy, ale przede wszystkim narzędzie marketingowe, które może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć Twoją widoczność w Sieci.

Pozycjonowanie firmy w Google

Skuteczna wizytówka Twojej firmy w Google Maps to jedno z podstawowych działań SEO. Pozycjonowanie firmy w Google jest znacznie łatwiejsze dzięki dobrze skonfigurowanej, uzupełnionej i regularnie aktualizowanej wizytówce.

Bo profil firmy w Google to przede wszystkim narzędzie do pozycjonowania w Internecie. Dzięki odpowiednim działaniom Twoja firma będzie wyżej w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na większą liczbę odwiedzin i potencjalnych klientów.

Jak prowadzić wizytówkę Google Maps?

Należy zacząć od założenia takiej wizytówki i jej weryfikacji. Następnie konieczna jest konfiguracja – na tym etapie warto uzupełnić wszystkie pola w formularzu, nie poprzestając na nazwie firmy i jej adresie. Ułatw swoim klientom dotarcie do Ciebie, zrozumienie idei Twojej firmy, tego, co sprzedajesz i w jaki sposób pracujesz. Przedstaw w prosty sposób swoje usługi, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, określ godziny, w jakich pracujesz.

Ale nie wpisujemy nazwy czy opisu firmy na wyczucie – bardzo ważne, by było to zrobione poprawnie, trafnie i zgodnie z zasadami SEO. Ułatw algorytmom pozycjonowanie wizytówki Google, używając w nazwie i opisie swojej firmy odpowiednio dobranych fraz kluczowych. Pamiętaj o ograniczonej liczbie znaków – stworzenie krótkiego, a zarazem trafnego opisu, który będzie czytelny zarówno dla ludzi, jak i dla algorytmów, to zadanie dla dobrego copywritera.

Poza opisami i wypełnieniem wszystkich pól formularza, do wizytówki Google Maps warto dodać również zdjęcia i infografiki, które przyciągną uwagę klientów i pomogą im lepiej zrozumieć działania firmy.

Większość przedsiębiorców – nawet gdy zdecyduje się na profesjonalną konfigurację wizytówki Google – kompletnie pomija kolejny etap, który jest równie istotny. Chodzi o regularne publikacje treści w wizytówce Google Maps. Aktualizacje co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc pozwalają utrzymać wizytówkę Twojej firmy na wysokiej pozycji w Google. Bo Google ceni sobie aktywność!

To sporo pracy, prawda?

Założenie, weryfikacja, konfiguracja i regularne prowadzenie wizytówki Google z uwzględnieniem jej znaczenia dla pozycjonowania firmy w Internecie to żmudny proces, który wymaga dużej wiedzy i zrozumienia działania algorytmów. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie.

W Mundi Studio założymy Twoją wizytówkę Google Maps, skonfigurujemy ją i zajmiemy się regularnym publikowaniem wartościowych treści. Wykorzystamy do tego zrobioną na wstępie analizę słów kluczowych, analizę konkurencji oraz nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu wizytówki Google oraz obsłudze social mediów naszych klientów z rozmaitych branż.

Jak działamy? Strategicznie! Od audytu obecnej wizytówki (jeśli taka istnieje), przez optymalizację profilu Twojej firmy w Google zgodną z zasadami SEO i umieszczenie w wizytówce stworzonych specjalnie dla Ciebie grafik, po publikowanie aktualizacji i odpowiadanie na opinie (monitorujemy opinie klientów i odpowiadamy na nie w Twoim imieniu, dbając o dobry wizerunek Twojej firmy w sieci).

W Mundi Studio mamy doświadczenie w prowadzeniu kampanii marketingowych dla różnych branż. Znamy się na tym, co robimy, i potrafimy dostosować nasze działania do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierając nas, wybierasz profesjonalizm, doświadczenie i skuteczność.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była lepiej widoczna w Google Maps, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej klientów.

P.S. Czy wiesz, że kampanie reklamowe Google Ads są znacznie skuteczniejsze, gdy wizytówka Google jest odpowiednio skonfigurowana i prowadzona?

Obsługę wizytówki Google Maps znajdziesz w pakietach:

Czy wiesz, że skuteczny marketing to nie tylko kreatywne pomysły na promocję marki w Internecie? Zanim przejdziemy do realizacji szalonych idei, planujemy strategię. W Mundi Studio opieramy działania marketingowe na trzech filarach.

1

Widoczność

DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ

Działania, dzięki którym firma staje się widoczna w Internecie.

  • Konfiguracja profili w social mediach
  • Nazwy i opisy pod SEO
  • Grafika i branding
2

Wiarygodność

STAŃ SIĘ WIARYGODNY

Tworzenie wizerunku marki w Internecie i budowanie trwałej relacji z odbiorcami.

  • Content plan
  • Prowadzenie social mediów
  • Posty, stories, reelsy i inne popularne treści
3

Zyskowność

ZDOBĄDŹ NOWYCH KLIENTÓW

Skuteczne kampanie reklamowe w Google i w social mediach.

  • Efektywne reklamy w Twoim budżecie
  • Skuteczne targetowanie
  • Chwytliwe treści, grafiki i filmy

Klienci, którzy nam zaufali:

Poznaj nasz zespół:

To my będziemy odpowiadać za marketing dla Twojej firmy. Poznaj nas!

Jakub Żebrowski

CEO

Wiktoria Brodowska

Digital Marketing Team Leader

Patryk Czekaj

Graphic Designer

Lidia Borowiecka

Content Creator

Tomasz Gardys

Web Developer

Alina Ishchenko

Digital Marketing Specialist

Filip Klonowicz

Photographer

Kateryna Uminska

Video Editor

Aleksandra Zięba

Office Manager

Co o nas mówią?

Zobacz, jak klienci oceniają efekty naszej pracy. Dołącz do nich!

Najlepsi, skuteczni A do tego po prostu ludzcy o czym zdołałam się przekonać nawet nie tak dawno. Bardzo dziękuję za współpracę a wszystkim polecam którzy chcą promować swoją markę w Internecie zarówno na Facebooku jak i instagramie i innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz dziękuję.

~ Dorota

Bardzo profesjonalna agencja marketingowa z merytorycznym szkoleniem z konfiguracji i prowadzenia wizytówki Google, ale i trendami w marketingu i wieloma ciekawostkami. Polecam :)

~ Kamila

Polecam współpracę z agencją reklamową w Łodzi Mundi Studio. Darmowy audyt przeprowadzony został bardzo szybko i fachowo. Kontakt także był bezproblemowy, a także i doradztwo, które spełniło moje oczekiwania. Serdecznie polecam.

~ Daniel

Polecam pracę Mundi Studio, ponieważ jest to profesjonalna agencja marketingowa. Skorzystaliśmy z usług na najwyższym poziomie. Profesjonalnie i kompleksowo zostaliśmy potraktowani. To najlepsza agencja reklamowa w Łodzi.

~ Julian

Pasja i zaangażowanie, profesjonalizm z jakim realizowane są projekty w Mundi Studio są na najwyższym poziomie. Sesje nagraniowe, transmisje, wywiady czy zwykle foto, wszystko wyszło super! Dzięki raz jeszcze😊

~ Witold

Profesjonaliści z pomysłami, działają. Bardzo dobry kontakt i duża wiedza merytoryczna. U nas w firmie sprawdzili się i wiemy za co płacimy. Polecam w szczególności Wiktorię.

~ Joanna

Pełen profesjonalizm. Szczerze polecam skorzystanie z usług tej agencji. Młodzi kreatywni ludzie działają szybko, sprawnie, fachowo, a przede wszystkim skutecznie, a o to w marketingu przecież chodzi.

~ Katarzyna

Wypełnij formularz i odbierz
darmową konsultację marketingową!

Zastanawiasz się, jak skutecznie dotrzeć do nowych klientówi i zwiększyć swoje zyski? Pogadajmy!

Wypełnij formularz